Príď Duchu Svätý

logo13[1]

Chce to aj ľudí kráčajúcich podľa Ducha

Dnes ma prebudila opäť zlá správa. Londýn. A všetko ostatné k tomu. Vo svete to dajako vrie.

 

A dnes slávime príchod Ducha. Pre niekoho by tá dnešná situácia mohla byť dôvodom neveriť na to, že je tu, že prišiel, že pôsobí.

Tak radi by sme ho poprosili o to, aby to tu dal do poriadku. Ale môže?

Veľakrát sme plní prosieb. O to a o tamto. Pre seba i pre našich blízkych. Tak trošku zabúdame na lekciu, ktorej sa nám dostalo v prvých Turíciach. Tam sedeli zhromaždení a čakali. Vôbec nevedeli, čo sa bude diať. Ale boli otvorení.

Toto nám tak možno chýba. Otvorenosť voči Duchu. Nielen pýtať, ale otvárať sa. Nielen očakávať, ale aj ponúkať: náš čas, našu ochotu, disponovanosť, ba … aj náš život. Pre Božie kráľovstvo.

Sme stále tak jednou nohou vo svete (keď nám je tak dobre) a jednou nohou pri Bohu, aby sme ho mohli prosiť o to, čo potrebujeme. Ale aj prosby k Bohu môžu byť egoistické. Aj naše slzy nie celkom úprimné (ak plačeme len nad tými, ktorí sú znakom, že strácame náš pokoj. Pre tých, ktorí zomierajú a nás neohrozujú už tak plakať nevieme)

Príď Duchu Svätý, najprv premeň nás a potom svet. Veď kto má teba, nemusí sa báť ničoho, ani toho, čo ohrozí náš blahobyt. Ak je Duch sloboda od všetkého pre Boha. Ak nie, tak je dosť pravdepodobné, že Duch, ktorého vzývame, nie celkom ten Kristov, ale dajaký iný.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: