7. nedeľa v období cez rok

Haloooooó, som tu, nevidíte ... ??? Tak sa skloňte a všímajte si maličkosti

1. Prorok Izaiáš nám hovorí niečo dôležité o Bohu. On nie je len Boh minulosti, ale aj Boh prítomnosti a budúcnosti. My niekedy nostalgicky spomíname na dobré časy, krajšie časy, na časy, ktoré boli. Avšak kompletná kresťanská viera je viera v Boha, ktorý tvorí nové veci. Ty veríš, že Boh môže stvoriť niečo nové v tebe?

2. Boh však tvorí nové veci veľmi ticho a nenápadne – ako keď klíčia rastliny. Nikto ich nepočuje a iba pozorní ľudia vidia klíčky a vedia, čo príde potom. Jeho život je nenápadný, ale silný.

3. Dnes Ježiš v evanjeliu robí niečo nečakané. Všetci sa k nemu tlačia, ako obyčajne, aby sa dali uzdraviť zo svojich chorôb. Ba, a to je krásne, našli sa aj tí, ako títo štyria, ktorí sa obetovali a s veľkou fantáziou priniesli svojho chorého pred Ježiša. Ježiš však prekvapil pravdepodobne aj ich. Zrazu neuzdravuje, ale ODPÚŠŤA.

4. Dve veci teda často nevidíme: že okolo nás klíčia Božie veci, a že viac ako čokoľvek iné potrebujeme odpustenie hriechov. My si všímame len naše ochrnutie, to, čo sme neschopní urobiť. A chceme často len to, aby nám Ježiš pomohol vstať, hýbať sa a konať. On však chce niečo oveľa viac. Aby si vstal, hýbal sa a konal v Božej láske, lebo Božie odpustenie je Božia láska, ktorá nás objíma takých akí sme. Kto je takto objatí, ten skutočne vstane a ide ako nový človek. Lebo stretnutie sa s Bohom je nové stvorenie.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: