25. nedeľa v období cez rok

Vsetko to začína v Božej pozývajúcej láske ... až potom budeme riešiť problémy robotníkov v Pánovej vinici

1. Božie kráľovstvo sa podobá … toľkým veciam Ježiš pripodobnil tajomné Božie kráľovstvo. V dnešnom evanjeliu ho pripodobnil človekovi, ktorí si neustále hľadá tých, ktorí by u neho pracovali. Možno sa mnohí kazatelia zamerajú na tému urazených a obviňujúcich robotníkov. A je tam skutočne čo meditovať … ale skúsme sa upriamiť na úvod tohto podobenstva.

2. Božie kráľovstvo, hovorí teda Ježiš, podobá sa mužovi, ktorý pozýva. Skoro ráno, doobeda, naobed, poobede, podvečer … prosto stále.

3. Ak chceme teda byť účastnými tohto tajomstva, najmä ak sa cítime byť angažovanými kresťanmi, apoštolmi, bolo by dobré položiť si otázku: môj život, kresťana, (prípadne aj zasväteného kresťana) akým spôsobom je aj POZVANÍM? Niekedy si možno žijeme ten kresťanský a zasvätený život a zostávame v blažených priateľstvách, ktoré nikoho nikde nepozývajú. Isto nejde tu o dotieravé naliehanie fanatického typu, ale o zamyslenie sa, zhodnotenie svojho života: k čomu ja koho pozývam.

4. Božie kráľovstva sa teda istým spôsobom rodí z pozvania. Ak chceme byť na ňom účastní, aj my máme pozývať iných. Don Bosco bol takto účastný na Božom kráľovstve: všetkých pozýval, všetkých burcoval, všetkých zapájal. Možno nám myšlienka POZÝVANIA pomôže vyjsť tak trochu z nášho kresťanstva príliš zatočeného do seba. A ak takým nie je, nech nám toto evanjelium dáva silu vytrvalo pozývať, neustále – lebo práce vo vinici je toľko, nakoľko je fakt riadne zdevastovaná v posledných rokoch. (teda v posledných dve tisíc rokoch)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: