Duch, ktorý riadi aj naše dobré iniciatívy

Ako chodili po mestách, odovzdávali im učenie, ktoré vyhlásili apoštoli a starší v Jeruzaleme aby ho zachovávali. Cirkvi sa upevňovali vo viere a deň čo deň sa zväčšovali počtom.  Prešli cez Frýgiu a galatský kraj, lebo Svätý Duch im bránil hlásať slovo v Ázii.  Keď došli k Mýzii, pokúšali sa dostať do Bitýnie, ale Ježišov Duch im to nedovolil.  Obišli teda Mýziu a zišli do Troady. Tam mal Pavol v noci videnie. Stál pred ním akýsi Macedónčan a prosil ho: “Prejdi do Macedónska a pomôž nám!”  Hneď ako mal toto videnie, usilovali sme sa odísť do Macedónska, presvedčení, že nás Boh volá hlásať im evanjelium. (Sk 16,4-10)

Niekto si myslí, že mať Ducha Svätého pomáha. Iný zase si myslia, že spolu s ním sa všetko dá. Tento text nám však hovorí, že Duch niekedy nedovolí aj dobré veci. Pavol a jeho spoločníci chceli hlásať slovo v Ázii (to je meno provincie, nie svetadiel) i v Bytínii. Ale, my povieme, nedalo sa. Oni rozumeli: Duch im to nedovolil. Niekto povie, to tak iba vysvetlili neúspech pri všetkej dobrej vôli. Odpoveď je: To môžu hovoriť tí, ktorí nespolupracujú s Duchom. Duch totiž napokon vždy povie aj to, čo treba robiť a tým je jasné, čomu zabraňoval.

Pane, prosíme ťa pomôž nám byť viac spojení s tvojím Duchom, daj nám silu prijať aj to, keď sa nám nedaria dobré veci a nech máme trpezlivosť pochopiť kam vlastne máme ísť robiť tie dobré veci

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: