Kiež by mali čím viacerí prorockého ducha

Potom Mojžiš vyšiel von a oznámil Pánove slová ľudu. Nato vzal sedemdesiat starších z ľudu a rozostavil ich okolo stánku. Tu Pán zostúpil v oblaku a zhováral sa s ním. Potom vzal z jeho ducha, ktorý bol na ňom, a rozdelil ho medzi sedemdesiatich mužov. Keď na nich duch zostúpil, boli zachvátení prorockým duchom. Neskoršie sa to s nimi už nestalo. Dvaja mužovia z nich ostali v tábore. Jeden sa volal Eldad a druhý Medad. Aj na nich zostúpil duch: Aj oni patrili k tým zaznačeným, ale nevyšli načas. Ich zachvátil prorocký duch v tábore. Vtedy istý sluha utekal a oznámil to Mojžišovi: “Eldad a Medad sú zachvátení prorockým duchom v tábore!” Tu sa ujal slova Nunov syn Jozue, ktorý bol od svojej mladosti Mojžišovým služobníkom, a povedal: “Pane môj, Mojžiš, zakáž im to!” Mojžiš mu však odvetil: “Prečo sa hneváš na mňa? Kiežby všetok Pánov ľud pozostával z prorokov! Kiežby Pán zoslal na všetkých svojho ducha. (Num 11,24-29)

Oproti daru Ducha, ktorý Pán štedro chce rozdávať, často sa stavia duch žiarlivosti. Strážcovia «poriadku» sa niekedy menej zaujímajú o to, čo krásne sa deje, vadí najviac to, že sa to nedeje tak ako sa to mád diať podľa ich predstavy. Mojžiš je v tomto predstaviteľom veľkodušnosti a želá si kiež by v ľude bolo veľa ľudí, ktorých naplní dar Ducha, a ktorí budú vedieť hovoriť múdro, rozumne a na úžitok pre všetkých ostatných. Duch proroctva znamená vedieť vyjadriť povzbudenie i upozornenie na úžitok všetkých.

Pane, zošli v hojnosti svojho Ducha na čím viacerých a daj, aby sme sa vedeli tešiť z Darov, ktoré dávaš našim bratom a sestrám.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: