Proste si od Otca ten najdôležitejší dar

V 11. kapitole evanjelia podľa Lukáša sa nachádza prekrásna stať o tom, ako Ježiš poučí svojich učeníkov o modlitbe. Začína to tým, že sám Ježiš sa modlí a učeníci si to všimnú, preto sa obrátia na neho s prosbou, aby ich naučil modliť sa. Text evanjelia nám prináša slová Ježišovej modlitby, ktoré sú doplnené podobenstvom o neodbytnom susedovi, ktorý si chce uprostred noci požičať chlieb. Text potom prechádza do slávnostných výrokov Učiteľa:

Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria. 11 Ak niekoho z vás ako otca poprosí syn o rybu, vari mu dá namiesto ryby hada? Alebo ak pýta vajce, podá mu škorpióna? 13 Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, čo ho prosia!” (Lk 11,1-13, presný citát verše 9-13)

Aj zlí a hriešni ľudia sú schopní dávať svojim deťom dobré veci. Boh, najvyššie dobro, veľmi rýchlo, okamžite dá svojím deťom to najlepšie čo má, ak ho o to prosia: Ducha Svätého. Len či v našich modlitbách a prosbách má miesto tento úmysel?

Pane, daj, aby sme popri veciach a potrebách, o ktoré prosíme a popri starostiach, ktoré ti zverujeme, nezabúdali prosiť o dar Ducha Svätého, ktorého nám Otec chce čo najrýchlejšie dať.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: