3. veľkonočná nedeľa

1. Kristus sa hneď nezjavil ženám, lebo vedel, že im môže zveriť tajomstvo. Zjavil sa mužom, lebo vedel, že keď s nimi podebatuje, podarí sa mu rozhorieť ich srdcia.

2. Zmŕtvychvstanie, to nie je len akási neutrálna správa. Ak ňou zostane, tak nás iba trochu «vyruší» a my si ideme ďalej každý našou vlastnou cestou – ako emauzskí učeníci. Až keď sa zo správy stane STRETNUTIE, vtedy sa to všetko začína.

3. Stretnutie sa odohráva tak, že človek zacíti pravdu. Pravda je dokonalá v spojení s láskou. Čo vlastne cítime pri osobách, s ktorými sa máme radi? Či nie pravdu a lásku pospolu? V takomto stretnutí už netreba veľa. Preto nie je ani tak dôležité veľa slov Písma. Stačí aj krátka stať, malý úryvok – ale objaviť v ňom veľkú pravdu a veľkú lásku.

4. Mnohokrát tomu neveríme, lebo okolnosti života ba i vlastné chyby nás ubíjajú a oberajú o tú istotu. Božia láska však nezávisí od toho, či sa máme dobre, alebo či sme dostatočne dobrí. Zmŕtvychvstalý Kristus v tejto stati prichádza tak, aby mohol vstúpiť presne do stredu pravdy a sklamanej nádeje. Keby tak zakýval zdiaľky a volal: «Hej vy dvaja, to som ja» alebo ak by hneď odhalil svoju tvár – čo by sa stalo? Pravdepodobne by títo dvaja učeníci hneď  potlačili všetko to, čo cítili a začali by hrať divadielko. Ale takto zostali úprimní, ničím nerušení, pekne zostúpili na dno svojho srdca, vyplavili zo seba tú sklamanú nádej.

5. Tak vďaka Pane, že sa približuješ k nám tak skryto.  Budeme sa usilovať nebyť takí ťarbaví ako tí dvaja

samozrejme v rámci našich možností

ale obcas si aj potrebujeme oddýchnuť ... ty však hovor, aj keď sa to nezdá, naše srdcia už pekne horia

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: