4. adventná nedeľa

Ježiš prichádza na tento svet ako znamenie. Možno práve táto myšlienka môže zjednotiť čítania, ktoré nám prezentuje táto nedeľa.

Mať odvahu čítať Božie znamenie v Dieťati

V prvom čítaní sa kráľ Achaz bráni znameniu. Nechce sa mu ho čítať a riadiť sa podľa neho. V evanjeliu vidíme Jozefa, ktorý je ponorený do «ťažkého čítania» nečakanej situácie. Boh sa mu zjavuje vo sne a on neodmieta «pokračovať v čítaní» Božieho znamenia, ktorým je narodenie chlapčeka.

Táto perspektíva nás môže tak trochu prebrať z projektovania  príliš pokojných a ničím nerušených Vianoc. Zaiste, všetci si ich prajeme. Ale opravdivý pokoj sa rodí z ochoty nechať sa vyprovokovať k čítaniu znamenia. Kráľ Achaz si myslel, že si zabezpečí pokoj, keď sa nebude musieť zaoberať tým, čo Boh plánuje pre neho a pre jeho ľud. Jozef zase svojou ochotou a poslušnosťou vstúpil do náročných dní a nových dobrodružstiev, ktoré ho povedú na cesty, ktoré by inak neplánoval.

Možno tieto Vianoce by mohli byť o tom, či sa necháme vyrušiť tým malým dieťaťom, či v ňom chceme niečo čítať a či chceme pre toto dieťa niečo urobiť. Aj keď to bude stáť námahu. Aj keď všetkému neporozumieme

Jozef statočne čítal a odvážne pokračoval v čítaní toho znamenia, ktoré prišlo v malom dieťati. Možno sa aj nám podarí v tomto roku vstať a povedať: budem sa starať viac o toto dieťa, ktoré prišlo na tento svet, budem ho viac a odvážnejšie sledovať, aj keď život bez neho by sa mi možno zdal pohodlnejší. Je veľmi dôležité neodmietnuť toto znamenie a nepodobať sa kráľa Achaza.

 

 

Prijať znamenie Ježiša znamená ísť v jeho službách a záujmoch

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: